UA   RU

МАКЕТИ ДЛЯ ДРУКУ

ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ для ШИРОКОФОРМАТНОГО ДРУКУ

Вимоги для растрових файлів.

1. Колірна палітра CMYK.
2. Якщо необхідно потрапити в певний колір - надавайте зразок кольору або цветопробу.
3. Чорний колір - C - 60, M - 50, Y - 40, B - 100.

4. Рекомендована роздільна здатність в макетах:
банерів і постерів розміром від 0,5-3,5 м. - до 80 dpi, від 3,5-8 м більше до 36 dpi, але не більше 150 dpi.
фотошпалер -150 dpi
прапорів і картин - 300 dpi;

5. Формати файлів: .TIF.

6. Макети необхідно надавати розмірами 1: 1, без вильотів під обрізку і т.д.

7. Файли надавати без альфа-каналів і шляхів.
8. Підписувати файли необхідно на латиниці в такому порядку - material_razmer_maketa_kolichestvo
(матеріал_розмір_макета_кількість), розмір вказувати в міліметрах Приклад: banner_1200x300_12sht.tif.


Вимоги для векторних файлів.

1. Колірна палітра CMYK.
2. Якщо необхідно потрапити в певний колір - надавайте зразок кольору або кольоропробу.
3. Чорний колір - C - 60, M - 50, Y - 40, B - 100.
4. Розміри сторінки в Document Setup (розмір робочого поля) повинні відповідати формату продукції 1: 1 або 1:10.
5. Всі шрифти повинні бути переведені в криві.
6. Без використання Overprint.
7. Всі файли в макеті повинні бути включені в пакет, а не прілінкованні.
8. Формати файлів:.EPS, .AI зберігати для Illustrator 10 версії.
6. Макети необхідно надавати розмірами 1: 1 або 1:10, без вильотів під обрізку і т.д.
7. Файли надавати без альфа-каналів і шляхів.
8. Підписувати файли необхідно на латиниці в такому порядку - material_razmer_maketa_kolichestvo
(матеріал_розмір_макета_кількість), розмір вказувати в міліметрах, приклад: banner_1200x300_12sht.tif
9. Якщо в макеті використані спецефекти Illustrator такі як прозорість, тінь, і інші аналогічні спецефекти, то файл необхідно обов'язково растеризувати і надати нам в форматі .TIF.

ДОКЛАДНИЙ ОПИС ВИМОГ ДО ДРУКУ

Макет готується в масштабі в колірній моделі CMYK по розкладці process coated.

Елементи макета не повинні виходити за межі плаката.

Весь текст необхідно перевести в криві.

Векторний файл НЕ СЛІД готувати в натуральний розмір. При масштабуванні якість векторного файлу не змінюється і не проводиться жодних змін з включеними в файл растровими зображеннями, проте якщо Ви спробуєте зберегти векторний макет плаката 6х3 на диск у форматі EPS, процес збереження займе чимало часу, і розмір файлу на диску буде невиправдано великий. Проблеми виникнуть і при спробі растрування такого файлу. Якщо ж Ви попередньо стиснете той же самий файл в 10 разів і повторіть ті ж операції, то помітите кардинальну різницю - різко скоротиться розмір файлу на диску, а час растрування зменшиться в кілька разів. Більш того, при роботі з макетами, виконаними в натуральний розмір для плакатів великих розмірів, можуть виникати помилки.

Тому ми просимо Вас використовувати такі масштаби:

для плакатів з максимальним розміром до 50 кв.см - 1:1;
для плакатів з максимальним розміром до 10 кв.м - 1:10;
для плакатів з максимальним розміром понад 10 кв.м - 1:25.

При підготовці векторних файлів слід враховувати, що програми раструвания (так само, як і Adobe Photoshop) не інтерпретують такий параметр векторного файлу, як розмір документа - для них габаритними розмірами є розміри прямокутника, що охоплює ВСІ створені Вами елементи (в тому числі і маски ).


Тому при створенні макета Ви повинні стежити, щоб ВСІ елементи макета знаходилися тільки ВСЕРЕДИНІ області вашого плаката. Якщо Ваш плакат має білий фон, необхідно створити тонку технологічну рамку жовтого кольору по межі плаката, що визначатиме її розмір. Ваш макет не повинен містити будь-яких сторонніх елементів, які не будуть використовуватися під час друку (пояснювальний текст, назви пантонов, габаритні розміри і т.д). Просимо Вас поміщати в окремий текстовий файл всі Ваші побажання по друку і післядрукарської обробки. Не робіть в макеті припуски «під обріз» і білі поля.


Будьте уважні при використанні чорного і сірого кольорів, тому що за замовчуванням векторні програми використовують несоставні чорний і сірий кольори, які не придатні для нашої технології друку.


Після закінчення роботи над макетом Вам необхідно перевести увесь текст в криві. Ми не приймаємо файли з текстом, що не переведений в криві (в тому числі при наявності доданих до файлу шрифтів).


Готовий макет необхідно зберегти у форматі EPS (версія від 6) або Adobe Illustrator (*.ai). Якщо Ваш макет містить растрові зображення, просимо Вас зберігати макет в форматі AI з прілінкованними растровими зображеннями (векторний файл і використовані растрові файли записуються в папку, яка і буде версткою вашого макета). Збереження растрових зображень в окремі файли дозволить нам в разі необхідності провести кльорокорекцію.


Не забувайте. що під час растрування векторного файлу, підготовленого в Adobe Illusrator, можлива втрата деяких елементів. Тому нам зручніше (а Вам спокійніше) приймати файли відразу в растризованому вигляді. TIFF - це оптимальний формат.


Підготовка растрових файлів для широкоформатного друку

Файли готуються в масштабі 1: 1; при друку з роздільною здатністю 360 - 45 dpi, 720 -1440 -150dpi в залежності від призначення.

Зберігати файли потрібно БЕЗ Compression LZW. Для відправки файли потрібно заархівувати.

Роздільна здатність файлу виставляється з урахуванням того, щоб «вага» файлу не перевищувала 300 MB.

Якщо розмір зображення більше 10 кв.м, то необхідно збільшити роздільну здатність і зменшити зображення в однакову кількість разів.

У зображення не слід включати припуски «під обріз» і білі поля.

Для друку використовуються тільки файли в колірній моделі CMYK. Для складання макета ми рекомендуємо використовувати програму Adobe Photoshop. Збірку макета також слід проводити в колірній моделі CMYK. При переведенні в CMYK файлів, зібраних і відкоригованих в RGB, Ви можете отримати незадовільний результат. Готовий макет можна зберегти у форматі TIF без компресії (попередньо видаливши альфа-маски і шляхи) або форматі PSD, не зливаючи шари.

Формат PSD «по шарам» є кращим для підготовки до друку, так як надає більш широкі можливості корекції (підгонка пантонних і корпоративних кольорів і т.д.).

Однак просимо Вас не залишати ВСЕ робочі шари - необхідно видалити які не використовуються шари і злити шари зображення, які не накладаються один на одного. Це зменшить розмір Вашого файлу і час його підготовки до друку.

Підготовка растрових зображень для векторних файлів
Єдиною відмінністю від підготовки звичайних растрових файлів є те, що картинки для векторних файлів не готуються в натуральну величину, а використовують пропорції, задані у векторному файлі (це робиться тільки для зручності їх використання і не має принципового значення).
Наприклад, якщо растрове зображення на плакаті має розмір 2м х 3м, векторний файл готується в пропорції 1:10 і плакат буде друкуватися з роздільною здатністю 360dpi, то розміри зображення у файлі повинні бути 20см Х 30см (тобто в 10 разів менше), а здатність 360dpi (тобто в 10 разів більше).
Слід зазначити, що при масштабуванні растрових зображень у векторних програмах реальних змін растра не відбувається, тобто кількість пікселів в растрі не зменшується і не збільшується.

Вимоги до кольору для широкоформатного друку
При підготовці файлів для широкоформатного друку слід враховувати дві основні вимоги:
чорний і сірий кольори повинні бути складними;
загальна кількість фарби не повинна перевищувати 300%.
При підготовці файлів можна використовувати чорний і сірий кольори, що складаються тільки з чорної фарби (CMYK 0,0,0,100). На друкованому зразку такий колір вийде не чорним, а темно-сірим з помітними горизонтальними смужками. У нескладному сірому також буде «полосити».
Щоб уникнути цього ефекту, використовуйте в якості чорного CMYK 60,50,40,100, а в якості сірого процентне відношення від зазначеного чорного (наприклад 10,10,10,20).

В першу чергу на це слід звернути увагу при підготовці векторних файлів (при перетворенні растрових файлів з RGB в CMYK чорний і сірий автоматично перетворюються в складні кольори), так як «за замовчуванням» програми растрової графіки використовують нескладні чорний і сірий кольори.

Технологічні обмеження
Технологічні обмеження, які слід враховувати при підготовці файлів, це:
мінімальна висота тексту - розміри шрифтів із зарубками не менше 8 пт, без зарубок - 7 пунктів.;
поріг чутливості в кольорах низької інтенсивності - 6%.
Якщо Ви використовуєте текст з висотою менше мінімальної, ми не можемо гарантувати його розбірливість.

Як зразки кольору не приймаються роздруківки, зроблені на мережевих принтерах. Використовувані в принтерах барвники спеціально розроблені для передачі екранних квітів (модель RGB) і значно відрізняються від стандартних поліграфічних фарб; в першу чергу це відноситься до струменевих 4-х барвистим принтерів фірми Epson.

Як зразки кольору не приймаються матеріали з металевим покриттям і роздруківки, зроблені з використанням золотої або срібної фарби. Сприйняття металевих відтінків дуже суб'єктивно, тому Ви повинні самі вибрати зразок кольору, виготовлений без використання металевих барвників, або пантон, який на Ваш погляд найближче відповідає вихідному зразку.